BREAKING NEWS! Clanurile de tigani din Lugoj si-au scos din nou pistoalele in strada, sfidand masurile dispuse de seful IPJ Timis, Dan Stoicanescu    Accident tragic pe autostrada A1, intre Timisoara si Arad, dupa ce doua TIR-uri au intrat in coliziune! Ambii soferi au murit    Condamnatii pentru infractiuni de serviciu, cu cel putin 4 ani de inchisoare, isi vor pierde toata averea dobandita in ultimii 5 ani     Cristian Pomohaci a a contestat excluderea sa din preotie și asteapta decizia Mitropolitului Ardealului, IPS Laurentiu Streza    Egiptul respinge importul a 63.000 de tone de grau romanesc, sub pretextul ca marfa contine si seminte de mac    Staff-ul lui Sporting Lisabona a incurcat Romania cu Ungaria! "Am sosit la Budapesta", s-a titrat pe Facebook, dupa aterizarea pe Aeroportul Otopeni

PRIMELE REZULTATE! Nicolae Robu castiga Primaria Timisoara cu un rezultat impresionant! Surpriza la Primaria Buzias! Fostul director al statiunii, Sorin Munteanu, il trimite acasa pe Alger Ilas

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someoneBuffer this pageShare on TumblrShare on Yummly

robu

Numaratoarea paralela a partidelor politice a relevat, deja, primele surprize ale schimbarii la alegerile locale 2016 din Timis!

Unul dintre performerii acestei “etape” este, fara indoiala, Sorin Munteanu, candidatul PNL la Primaria Buzias, care a reusit sa-l trimita acasa pe fostul primar, Alger Ilas.

De asemenea, o victorie importanta a repurtat si liberalul Florin Bucur, pe care alegatorii l-au instalat in fruntea localitatii Mosnita Noua, in locul social democratului Ioan Sorincau.

Cu toata masinaria sa de campanie, la Dumbravita, liberalul Iulian Abalaru n-a reusit sa-l “doboare” pe PSD-istul Victor Malac. 

In schimb, la Banloc, liberalul Lucian Trifonescu a reusit performanta de a elibera comuna de sub dominatia PSD, dupa 20 de ani de domnie a fostului primar Cornel Tota. 

La Secas, localitate “vedeta” a alegerilor locale 2016 datorita unei prezente la urne halucinanta, de nu mai putin 224 la suta, batalia flotantilor a fost castigata de candidatul UNPR, Simion Pop.

Castigatorii celorlalte primarii din Timis vor fi completate pe masura ce ne vor fi comunicate!

1. Balint – Dumitru Crasovan PSD
2. Banloc – Lucian Trifonescu PNL
3. Bara – Ioan Lazarescu PSD
4. Barna – Dumitru Pecora PSD
5. Beba Veche – Ioan Bohancanu PSD
6. Becicherecu Mic – Raimond Rusu PSD
7. Belint – Ioan Jivu PSD
8. Bethausen – Ioan Lihoni PSD
9. Biled – Cristian David PSD
10. Birda – Marius Stoian PSD
11. Bogda – Dorel Luca PSD
12. Boldur – Cristian Stoi PSD
13. Brestovat – Eugen Dobra PNL 
14. Buzias – Sorin Munteanu PNL
15. Bucovat – Tiberiu Ionel Jivan PNL
16. Carpinis – Ioan Sima PSD
17. Cenad – Nicolae Craciun PNL
18. Cenei – Gabriel Ilas PNL
19. Checea – Dorin Birdean PNL
20. Cheveresu Mare – Marcel Muia PSD
21. Ciacova – Petru Filip PNL
22. Comlosu Mare – Ovidiu Stefanescu PSD
23. Costeiu – Petre Carebia PSD
24. Criciova – Catana Cristian-Iosif PSD
25. Curtea – Mircea Grecu PSD
26. Darova – Sorin Tilihoi PNL
27. Denta – Laurentiu Giorici PNL
28. Deta – Petru Roman PNL
29. Dudestii Noi – Alin Nica PNL
30. Dudestii Vechi – Bono Cucalan PNL
31. Dumbrava – Ihasz Ioan UDMR
32. Dumbravita – Victor Malac PSD
33. Faget – Marcel Avram PNL
34. Fardea – Samuel Lupulescu PNL
35. Fibis – Gheorghe Dorel Carcea PNL
36. Foeni – Dobrivoi Miomir Cizmaș PNL
37. Gataia – Raul Cozarov PNL
38. Gavojdia – Danut Toma Stoica PNL
39. Ghilad – Cornel Guran PNL
40. Ghiroda – Ionut Stanusoiu PNL
41. Ghizela – Mircea Mirean PNL
42. Giarmata – Virgil Bunescu PSD
43. Giera – Radu Vicol PSD
44. Giroc – Ionel Toma PSD
45. Giulvaz – Florentin Cristeti PSD
46. Gottlob – Gheorghe Nastor PNL
47. Iecea Mare – Liviu Tomulea PSD
48. Jamu Mare – Valeriu Nicolae Filipeac PSD
49. Jebel – Sabin Bociu PSD
50. Jimbolia – Darius Postelnicu PNL
51. Lenauheim – Ilie Suciu PNL
52. Liebling – Ioan Gheorghe Munteanu PNL
53. Livezile – Stefan Varga PNL
54. Lovrin – Vasile Graur PNL
55. Lugoj – Boldea Francisc Constantin PSD
56. Manastiur – Curuți Ionel PNTCD
57. Margina – Pavel Teodor PSD
58. Masloc – Ionel Lupu PNL
59. Moravita – Ion Fistea PSD
60. Mosnita Noua – Florin Bucur PNL
61. Nadrag – Liviu Muntean PSD
62. Nitchidorf – Danut Ionel Draghici PSD
63. Ohaba Lunga – Ion Lazarescu PSD
64. Ortisoara – Sobolu Gheorghe Aleodor PSD
65. Otelec – Valentin Pascu PNL
66. Padureni – Dorin Ignuta PNL
67. Parta – Mihai Petricas PSD
68. Peciu Nou – Gabriel Dragan PSD
69. Periam – Cornel Dumitras PSD
70. Pesac – Cornel Toma PSD
71. Pietroasa – Ioan Simoc PSD
72. Pischia – Ioan Sas PNL
73. Racovita – Ioan Nanu PSD
74. Recas – Pavel Teodor PSD
75. Remetea Mare – Ilie Golubov PSD
76. Sacalaz – Ilie Todasca PSD
77. Sacosu Turcesc – Gabriel Koller PNL
78. Sag – (balotaj)
79. Sanandrei – Claudiu Coman PSD
80. Sandra – Ioan Savu PNL
81. Sanmihaiu Roman – Viorel Marcut PSD
82. Sannicolau Mare – Danut Groza PNL
83. Sanpetru Mare – Viorel Popovici PSD
84. Saravale – Stoian Sava PSD
85. Satchinez – Florin Cheaua UNPR
86. Secas – Simion Pop UNPR
87. Stiuca – Vasile Bejera PNL
88. Teremia Mare – Cornel Gui (Independent)
89. Timisoara – Nicolae Robu PNL
90. Tomesti – Costel Medelean PNL
91. Tomnatic – Vasiu Stoian PSD
92. Topolovatu Mare – Iosif Nescu PNL
93. Tormac – Csaki Karol Ion Lucian UDMR
94. Traian Vuia – Vasile Petruescu ALDE
95. Uivar – Gabriel Idvoreanu PSD
96. Valcani – Dragos Buicu PSD
97. Varias – Nicolae Birau PSD
98. Victor Vlad Delamarina – Ioan Cristian Cardas PSD
99. Voiteg – Teodor Marinescu PSD

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on PinterestEmail this to someoneBuffer this pageShare on TumblrShare on Yummly

One Response to PRIMELE REZULTATE! Nicolae Robu castiga Primaria Timisoara cu un rezultat impresionant! Surpriza la Primaria Buzias! Fostul director al statiunii, Sorin Munteanu, il trimite acasa pe Alger Ilas

  1. Haida says:

    La Traian Vuia este greseala nu a iesit de la pnl

Leave a Reply

%d bloggers like this: