8 Martie cu zambile si viitoare voturi! Dominic Fritz a oferit flori femeilor din Primarie. “Va multumesc pentru tot ceea ce faceti pentru Timisoara!”

Cu ocazia zilei de 8 Martie, primarul Dominic Fritz nu a pierdut oportunitatea de a fi galant si de a-si mai adauga cateva voturi la urmatoarea candidatura la Primaria Timisoara, oferind flori doamnelor si domnisoarelor care-si desfasoara activitatea in administratia locala.


Declaratia, extrem de magulitoare pentru electoratul feminin din orasul de pe Bega, nu mai are nevoie de niciun comentariu.

“In aceasta zi speciala, recunoastem contributiile extraordinare ale femeilor in comunitatile noastre, in orasul nostru si in lumea intreaga.

Sunt mandru sa traiesc intr-un oras plin de timisorence puternice, talentate si inspirationale, de toate etniile si varstele. In semn de recunostinta, am oferit cate o zambila tuturor colegelor mele si doamnelor pe care le-am intalnit astazi in Primarie.

Suntem datori – indiferent daca suntem barbati sau femei – sa sustinem egalitatea de gen si sa luptam impotriva discriminarii si a violentei indreptate impotriva femeilor si fetelor. Va multumesc, doamnelor si domnisoarelor, pentru tot ceea ce faceti pentru Timisoara si pentru o lume mai echitabila.” (Mara Ion)

Leave a Reply