ACS Floreta Timisoara participa la Campionatul National de Scrima pentru Categoriile U9, U11 si U13*

Clubul ACS Floreta Timisoara se pregateste pentru participarea la Campionatul National de Scrima, destinat categoriilor de varsta U9, U11 si U13. Acest eveniment de amploare va avea loc in Bucuresti, in perioada 2-5 iulie 2024.


Competitia face parte din proiectul clubului intitulat “ACS Floreta Timisoara – performanta sportiva in scrima”, care este cofinantat de Consiliul Judetean Timis.

Obiectivul acestui proiect este de a promova excelenta in sport si de a incuraja tinerii sportivi sa isi atinga potentialul maxim in acest sport nobil.

„Prin participarea la acest campionat, ne dorim sa demonstram ca pasiunea si dedicarea sunt cheia succesului. Echipa noastra este pregatita sa faca fata provocarilor si sa aduca rezultate remarcabile, reflectand munca asidua si spiritul de echipa al sportivilor nostri”, ne-au transmis reprezentantii Clubului ACS Floreta Timisoara. (I.P.)

Leave a Reply